Nieograniczony dostęp do statystyk. Tabele rozgrywek i eliminacji. Zestawienia poszczególnych wydarzeń sportowych. Mecze na żywo.
Rejestracja za darmo » bet-at-home.com

Zmiany przepisów w PLUS lidze siatkówki

Autorem artykułu jest Mariusz Gradowski

Zmiany w przepisach w nowym sezonie siatkarskim w Polsce. Rozpoczęcie nowgo sezonu siatkarskiego w PLUS LIDZE. Można dowiedzieć się co w znaczny sposób zmieni jakość sędziowania i mozliwość jej weryfikacji. 


Od nowego sezonu w naszej lidze wprowadzone zostaną innowacyjne zmiany dotyczące spornych sytuacji w czasie trwania spotkania siatkarskiego.Każda z drużyn będzie mogła dwa razy w trakcie trwania seta sprawdzić czy decyzja podjęta przez prowadzącego spotkanie sędziego jest prawidłowa.  


Takie rozwiązanie nie obowiązuje jeszcze nigdzie miejmy nadzieję, że będziemy wzorem do naśladowania przez inne federacje, a także przyczyni się to do wprowadzenia takich rozwiązań w rozgrywkach na szczeblu międzynarodowym.Drugą zmianą jest fakt, że liga wraca do formuły rozgrywek czyli: dwie rundy każdy z każdym i potem faza play off z udziałem 8 drużyn. Powodem wprowadzenia zmian jest przymus skrócenia sezonu w kontekście olimpiady, a także co pewnie nie jest bez znaczenia zbyt mała oglądalność meczów drugiej rundy rozgrywek.


Sezon ruszy 1 października. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w pierwszej kolejce beniaminek PlusLigi zagra we własnej hali z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Smaczku temu meczowi dodaje fakt, że prezesem Skry jest Konrad Piechocki, pełniący analogiczną funkcję w drużynie siatkarek Atomu Trefl Sopot. Tak Lotos, jak i Atom mają z kolei wspólnego prezesa w osobie Kazimierza Wierzbickiego, który tym razem stanie z Piechockim po dwóch stronach barykady.


Według regulaminu w fazie play-off o tytuł Mistrza Polski grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajmą w tabeli miejsca od 1 do 8. Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski obejmie trzy rundy. Z kolei zespoły, które zajmą w fazie zasadniczej 9 i 10 miejsce, zagrają (do trzech zwycięstw) o utrzymanie w PlusLidze.
_ _ _ _ _

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij