Nieograniczony dostęp do statystyk. Tabele rozgrywek i eliminacji. Zestawienia poszczególnych wydarzeń sportowych. Mecze na żywo.
Rejestracja za darmo » bet-at-home.com

Surfing podbija nasze sercaAutor: Twistet

Popularne sporty wodne zobywają coraz większą rzeszę zwolenników także w Polsce. Sprawdźcie co jest w tym roku na fali i jakie sporty wodne najchętniej uprawiamy.

Kto z nas będąc dzieckiem nie zapragnął choć raz zostać surferem jak bohaterowie z filmów, którzy potrafili ujarzmić nawet największe fale morskie i wyczyniać skomplikowane triki na swoich deskach surfingowych, ku zachwytowi nie tyle plażowiczów co plażowiczek.


surfing
Polski klimat nie sprzyja co prawda możliwości zostania surferem z prawdziwego zdarzenia, bowiem na Bałtyku próżno szukać wysokich surfingowych fal, jednak doskonale rozwijają się inne, pokrewne dyscypliny tego widowiskowego sportu wodnego.


Deski windsurfingowe w dłoń

Jedną z takich dyscyplin, która jest niezwykle popularna wśród polskich pasjonatów sportów wodnych jest niewątpliwie windsurfing. Do tego faktu przyczynia się między innymi to, że windsurfing trenować można już od najmłodszych lat w rozlicznych szkółkach i na obozach windsurfingowych, oraz to, że reguły tej dyscypliny są bardzo proste i ich opanowanie nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy czy długich treningów. Bez większego problemu można się nauczyć pływać na windsurfingu i wykonywać mniej skomplikowane zwroty - np. podczas jednego z obozów szkoleniowych. Inaczej nieco sprawa wygląda przy kitesurfingu, do którego trzeba podchodzić z nieco większym dystansem i spełniać bardziej rygorystyczne kryteria, jeżeli chodzi o wagę ciała i sprawność fizyczną.


W obu przypadkach trzeba również liczyć się z tym, że ceny sprzętu nie należą do najniższych i aby zebrać cały komplet, na który składają się żagle, deski windsurfingowe, bomy, maszty, a także odzież neoprenowa to zebrałaby się dosyć spora suma.


Skimboard – jako alternatywa

Alternatywą dla drogiego sprzętu wind i kitesurfingowego może być zyskujący w ostatnim czasie sporą popularność skimboard. Jest to nic innego jak specjalnie wyprofilowana i skrócona deska surfingowa wykorzystywana do surfowania po płyciźnie brzegowej lub płytkich zbiornikach wodnych. Skimboard jest o wiele tańszy oraz nie ma w nim żadnych ograniczeń wiekowych i innych, które uniemożliwiałyby wypróbowanie tej świetnej zabawy.


Surfing i wszelkie jego pochodne dyscypliny opanowują serca wielu osób na całym świecie, także i w Polsce można spotkać coraz więcej osób, które czynnie uprawiają rozmaite sporty wodne, dbając w ten sposób nie tylko o swoją kondycję, ale i o swoją zdrową sylwetkę.
Profesjonalne i oryginalne deski windsurfingowe - tylko w SurfShop.pl


Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij