Nieograniczony dostęp do statystyk. Tabele rozgrywek i eliminacji. Zestawienia poszczególnych wydarzeń sportowych. Mecze na żywo.
Rejestracja za darmo » bet-at-home.com

Lech wyprzedza Legię w rankingu medialności

W listopadzie największym zainteresowaniem spośród polskich klubów piłkarskich cieszył się Lech Poznań. "Kolejorz" awansował na czoło z czwartej pozycji - dowiadujemy się z cyklicznego raportu "Polska Piłka" wydawanego przez "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów". Na drugim miejscu uplasowała się warszawska Legia, a podium uzupełnił Śląsk Wrocław.
 
O Lechu ukazało się prawie 3 tys. publikacji w prasie i internecie. Tylko o kilkadziesiąt razy mniej w medialnych przekazach wystąpiła Legia. W ubiegłym miesiącu to te dwa kluby zdominowały T-Mobile Ekstraklasę, uzyskując wyraźną przewagę nad resztą stawki. O trzecim Śląsku Wrocław pojawiło się 2,4 tys. publikacji, a więc znacząco mniej niż na temat pierwszej dwójki. Czwartą lokatę zajęła Wisła Kraków (2,3 tys.), która w październikowym zestawieniu była druga.
 
Zainteresowanie ligą - mierzone liczbą publikacji – w listopadzie nieznacznie spadło. Analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” łącznie przeanalizowali 14,7 tys. materiałów – o 0,9 tys. mniej w porównaniu do października. Jednak przeważająca część klubów zanotowała wzrost publikacji. To rezultat większej liczby tekstów dotyczących kilku lub wszystkich drużyn T-Mobile Ekstraklasy, które pojawiają się zwłaszcza w okresach podsumowań.
 
polska piłka nożna
Na czele rankingu medialności dotyczącego I ligi bez zmian. W dalszym ciągu (szósty miesiąc z rzędu) prowadzi Cracovia, która wyprzedza Arkę Gdynia. Trzecie miejsce z ubiegłego miesiąca zachowała Warta Poznań. Przewaga Cracovii osiągnęła takie rozmiary, że liczba materiałów na jej temat w samej prasie jest większa aniżeli suma publikacji prasowych i internetowych o Warcie Poznań. Daleko poza podium w listopadzie spadła Flota Świnoujście. Klub, który jeszcze przed miesiącem zajmował drugie miejsce, obecnie znalazł się dopiero na dziewiątym.
 
W rywalizacji polskich bramkarzy występujących w czołowych klubach zagranicznych ponownie na prowadzenie wysunął się Wojciech Szczęsny. Golkiper Arsenalu Londyn wyprzedził Przemysława Tytonia i Tomasza Kuszczaka. Jego przewaga jest obecnie bardzo wyraźna - wynosi około stu publikacji. Tuż za podium tej klasyfikacji znaleźli się Artur Boruc i Łukasz Fabiański.
 
Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz 20 najpopularniejszych portali internetowych. W listopadzie 2012 przeanalizowano 14,7 tys. publikacji. Łącznie od początku badania - czyli od 1 marca 2010 do 30 listopada 2012 analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wzięli pod uwagę 460 tys. informacji.

Pełen raport: "Polska Piłka - listopad 2012"
 
Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij